• Sayfayı yazdır.
  • Yazı boyutunu azalt.
  • Yazı boyutunu arttır.

Ankara İtfaiyesiEğitim Galerisi

Eğitim, Seminer ve Tatbikatlar

egitim_1.jpgİtfaiye Daire Başkanlığı’na bağlı olan İtfaiye Eğitim Merkezi, yangınla mücadelede eğitim görevlerini yürütmektedir. Ankara İtfaiyesi’nin 2005 yılında hayata geçirdiği “İtfaiye Gönüllüleri Projesi” kapsamındaki eğitimler nedeniyle ihtiyaç duyulan esnek saatli eğitim hizmeti için 11 personel eğitim vermektedir. Yılın 365 günü kesintisiz eğitim hizmeti devam etmektedir. Gerekli görülen hallerde diğer birimlerde görev yapmakta olan personelimizde eğitmen olarak görevlendirilmektedir.

 
 

egitim_5.jpgÇalışmalarımızı yürüttüğümüz 2 katlı müstakil eğitim binamız, grup merkezinin 1 katı, spor salonu ve tatbiki eğitimler için eğitim sahasından oluşmaktadır. 50 kişi kapasiteli 3 sınıf ve 25 kişi kapasiteli konferans salonu da günümüz standardına uygun teknolojik donanımlarla desteklenmiş olup uzman personel ile görev yapmaktadır.

Eğitim Amirliği İtfaiye Erlerinin gelişimi için her türlü teknolojik imkanları kullanmaktadır.

Eğitim Labirenti

Personelin tüm yangın ve kurtarma ortamlarına hazırlanması, yangın, arama – kurtarma bilgi ve becerilerinin artması için izleme, ısı ve duman ortamlı merkezdir.


Kondisyon Merkezi

egitim_8.jpgTeşkilatımız ile kamu ve özel kurum İtfaiye personellerinin yangın ortamına hazırlanması için tüm kondisyon aletlerinin bulunduğu merkezidir.


Günlük Spor
 

egitim_11.jpgDaire Başkanlığımız emrinde hizmet vermekte olan İtfaiye personelinin her türlü itfai olaya uluslararası standartların öngördüğü süre içerisinde hızlı ve etkili bir şekilde müdahale edebilmesi, formlarının sürekli olarak üst seviyede tutulması için uzman spor eğitmeni eşliğinde günlük olarak spor programı uygulanmaktadır.